Shopping Cart
Bukiet czerwonych roz dostarczony przez Pocztę Kwiatową

Zamawiamy bukiet online: co jest ważne?

Kupowanie ciętych kwiatów w sieci i dostarczanie ich za pośrednictwem poczty wysyłającej kwiaty to coraz popularniejszy sposób na obdarowywanie bliskich osób. Do takiej formy przesyłania upominku przekonały się osoby, które regularnie kupują w sieci. Jest to wygodne - wystarczy włączyć komputer, znaleźć odpowiednią firmę, przejrzeć dostępną ofertę, a następnie złożyć i opłacić zamówienie. Wszystko dzieje się bez wychodzenia z domu, stania w kolejce, stresowania się o to, czy kwiaty nie zwiędną - to już leży w gestii firmy, oferującej takie usługi. Są jednak osoby, które nie są przekonane do takiego dostarczania kwiatów i podchodzą do tego z pewną dozą nieufności. Jest to naturalne - zwłaszcza, gdy kupuje się w taki sposób po raz pierwszy. Na co warto wówczas zwrócić uwagę?

Oferta a rzeczywistość

Na stronach internetowych kwiaciarni ujrzeć można przepiękne, bogate kompozycje kwiatowe. Można znaleźć tu propozycje bukietów na urodziny, rocznicę, przeprosiny, ślub i inne okazje. Trzeba pamiętać, że ostateczny wygląd bukietu może różnić się nieco od tego, co zobaczyliśmy na stronie. Wpływa na to wiele czynników. Po pierwsze, jeśli zamawia się dostawę "na ostatnią chwilę" trudno oczekiwać, że florystki będą miały wystarczająco dużo czasu na to, aby stworzyć arcydzieło. Oczywiście z pewnością postarają się, aby bukiet jak najbardziej przypominał ten z oferty, ale niekoniecznie czas pozwoli na dopracowanie każdego detalu. Po drugie, wszystko zależy również od rozmiaru bukietu, jaki się zamawia, czyli od ilości i wielkości kwiatów. Ostateczny efekt może się w związku z tym różnić od tego, co widnieje na fotografii.

Trudny wybór kompozycji

Jeszcze inaczej sprawa wygląda w przypadku, gdy bukiet jest przygotowywany na indywidualne zamówienie. Może tak być w sytuacji, gdy wśród proponowanych kategorii nie znajdzie się odpowiedniego bukietu lub ciężko podjąć decyzję i wybrać którąś z gotowych sugestii. Czasami możliwości finansowe również grają rolę. Dobrze jest wówczas napisać lub zadzwonić do firmy i podać, na jaką okoliczność chciałoby się zamówić bukiet i dla kogo ma być on przeznaczony. Trzeba tu również zaznaczyć, jaki przedział cenowy jest akceptowalny. Doświadczeni pracownicy z pewnością zaproponują stosowne rozwiązanie. Zdarza się również tak, że doskonale wiemy, jakie kwiaty szczególnie lubi solenizant. Wówczas można poprosić o przygotowanie kompozycji z takich właśnie kwiatów.

Czas zamówienia

Aby mieć pewność, że kwiaty zostaną terminowo dostarczone do solenizanta lub adresata, należy złożyć zamówienie z odpowiednim zapasem czasowym. Dzięki temu bukiet będzie doręczony w umówionym dniu, a nawet o ustalonej z firmą godzinie. Jak to jest zorganizowane logistycznie? Firmy internetowe na zasadzie umów partnerskich współpracują z wieloma renomowanymi kwiaciarniami w całym kraju. Zlecenie jest zwykle przekazywane do kwiaciarni, położonej blisko miejsca zamieszkania adresata. Jej współpraca ze sprawdzoną firmą kurierską gwarantuje jakość i terminowość dostawy. Nie ma więc powodów do obaw o to, że bukiet zostanie doręczony za późno lub dostawa w ogóle nie będzie zrealizowana. Jeśli tylko zamówienie zostało złożone odpowiednio wcześnie, a firma potwierdziła jego przyjęcie i wspólnie ustalono warunki realizacji - pozostaje oczekiwać na wiadomość o dostarczonej przesyłce.

Jak się przekonać?

Czasami trudno jest zaufać internetowej firmie - zwłaszcza, gdy już kiedyś zostało się oszukanym w sieci. Jednak warto mieć świadomość, że przy tak dużej konkurencji, jaka panuje wśród internetowych firm, dbanie o klienta i jego zadowolenie to klucz do sukcesu i pozytywnych recenzji. To samo dotyczy internetowych kwiaciarni, które starają się o to, aby jakość ich usług była jak najwyższa. Współpraca z rzetelnymi kwiaciarniami w wielu miastach oraz z najlepszymi kurierami to gwarancja tego, że bukiet lub kosz świeżych kwiatów zostanie należycie przygotowany według wymagań klienta, odpowiednio zabezpieczony na czas dostawy i terminowo doręczony. Ponadto wiele firm oferuje możliwość śledzenia przesyłki (wiadomość SMS o doręczeniu) lub wykonania zdjęć gotowej kompozycji z kwiatów - tak, aby nadawca miał pewność, że jego zamówienie jest należycie realizowane.

Poczta z kwiatami to szybki i wygodny i korzystny cenowo sposób na zakup pięknej, roślinnej kompozycji dla bliskiej osoby. Gdy nie sposób osobiście złożyć życzenia, taka forma dostarczenia upominku sprawdzi się najlepiej. Poznanie zasad jej funkcjonowania może ułatwić decyzję o skorzystaniu z szerokiego zakresu jej usług.

Baner informujący o zaletach kwiaciarni internetowej Kwiatem Malowane
Baner pokazujący firmy które nam zaufały: TVN Radio Łódz, DHL, DaGrasso,

2021 Internetowa Kwiaciarnia Kwiatem Malowane

Florystyczna Poczta Kwiatowa Dostawa, Łódź, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Konstantynów Łódzki.