Shopping Cart

Tajniki działania poczty dostarczającej kwiaty

Świeże, cięte kwiaty to wdzięczny rodzaj prezentu, który sprawdzi się przy wielu okazjach. Jest to uniwersalny i  bezpieczny podarunek - zazwyczaj jest on mile widziany i sprawia obdarowanemu dużo radości. Na przestrzeni lat sposób wręczania kwiatów ewoluował, ale idea wciąż jest ta sama. Jak to wyglądało dawniej, a jak jest dzisiaj?

Posłaniec z kwiatami

Symbolika koloru kwiatów była dla wielu osób znacząca. W dawnych czasach kobieta dostawała bukiet od swego adoratora często nie bezpośrednio, lecz przez posłańca. W wyższych sferach obserwowało się zwyczaj codziennego obdarowywania wybranki serca i przyszłej małżonki białymi kwiatami - symbolem czystości. Takie wspaniałe bukiety otrzymywała ona przez cały czas narzeczeństwa. Dzień ślubu był to natomiast dzień, w którym biały bukiet był zastępowany bukietem czerwonych róż, symbolizujących gorącą miłość.

Kwiaty wysyłano nie tylko po oświadczynach i nie tylko w elitach. Skąd wybranka miała wiedzieć, od kogo jest ten podarunek? Zwykle do łodyg przyczepiano bilecik z informacją - można więc było szybko przeczytać, kto jest jego nadawcą. W dobrym tonie było, aby kobieta została obdarowana wczesnym rankiem. Dzięki temu mogła ona cieszyć się aromatem i pięknem świeżego bukietu przez wiele godzin. Mogła się również wtedy spodziewać, że wkrótce będzie mieć gościa - bukiet był bowiem swego rodzaju zapowiedzią przed planowaną przez adoratora wizytą.

Kwiaciarnia internetowa, poczta i kwiatowa dostawa w Łodzi - nowocześnie, ale i tradycyjnie

Dziś, gdy powszechny jest dostęp do internetu, indywidualni posłańcy zostali wyparci przez instytucję kuriera kwiatowego. Coraz więcej osób przekonuje się do takiego sposobu dostarczania kwietnych upominków. To wygodna forma zamówienia wspaniałego bukietu dla bliskiej osoby - zwłaszcza w sytuacji, gdy osobiste spotkanie nie wchodzi w grę. Odległość nie gra roli - dostawa kwiatów jest zapewniona z kwiaciarni, najbliższej obdarowywanemu. Dokonuje jej wynajęty kurier lub sama kwiaciarnia. Rozwiązanie to gwarantuje świeżość ciętych kwiatów. Zaletą tak działającej instytucji jest możliwość zamówienia dostawy na konkretny dzień oraz godzinę. Dzięki temu można komuś sprawić niespodziankę na urodziny, imieniny czy inną okazję (Dzień Matki, Dzień Babci, Dzień Kobiet). W ofercie naszej firmy są nie tylko świeże kwiaty, ale również i inne produkty dekoracyjne czy ozdobne, takie jak figurki czy wyjątkowe ramki na zdjęcia.

Jak złożyć zamówienie?

Na początek należy przejrzeć ofertę, znajdującą się na stronie poczty kwiatowej w Łodzi. Tam można znaleźć gotowe propozycje bukietów. Na życzenie możemy również stworzyć inną kompozycję - w razie potrzeby znający się na rzeczy pracownicy kwiaciarni doradzą w wyborze. W celu złożenia zamówienia i otrzymania wyceny trzeba skontaktować się z naszą pocztą za pomocą maila lub przez telefon. Do ustalenia są takie kwestie, jak rodzaj i wielkość bukietu, obecność bilecika (lub jego brak), adres i czas dostawy kwiatów. Po ustaleniu szczegółów dostawy oraz sposobu płatności wystarczy oczekiwać na wiadomość o doręczonym podarunku.

Baner informujący o zaletach kwiaciarni internetowej Kwiatem Malowane
Baner pokazujący firmy które nam zaufały: TVN Radio Łódz, DHL, DaGrasso,

2021 Internetowa Kwiaciarnia Kwiatem Malowane

Florystyczna Poczta Kwiatowa Dostawa, Łódź, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Konstantynów Łódzki.