Shopping Cart
Poczta Kwiatowa - bukiet tulipanów

Jak działa POCZTA KWIATOWA®?

W tym artykule dowiedzą się Państwo:

  1. Co to jest POCZTA KWIATOWA® ?
  2. Dlaczego Poczta Kwiatowa sp. z o.o. oskarża wiele kwiaciarni internetowych o naruszenie znaku towarowego.
  3. Jak działa usługa poczty kwiatowej

 

POCZTA KWIATOWA® to znak towarowy zastrzeżony przez Pocztę Kwiatową Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Corazziego 2.

Określenie Poczta Kwiatowa stało się tak popularne, że może przestać być kojarzone z jedną firmą a w sytuacji kiedy danym oznaczeniem posługuje się wiele firm, to dowód na to aby wygasić ochronę znaku. Poczta Kwiatowa Sp. z o.o. agresywnie zwalcza używanie nazwy Poczta Kwiatowa. Więcej o tym można przeczytać na blogu Rzecznika Patentowego Mikołaja Lecha - polecamy.  Kwiaciarnia Kwiatem Malowane również jest oskarżana o używanie takiego znaku ( ale o tym w innym wpisie na blogu w najbliższym czasie) dlatego poniżej publikujemy oświadczenie:

W związku z oskarżeniami wysuwanymi przez Pocztę Kwiatową Sp. z o.o. pod naszym adresem o rzekome naruszenie znaku towarowego „POCZTA KWIATOWA®” Informujemy że Kwiaciarnia Kwiatem Malowane nie jest w żaden sposób powiązana ze spółką Poczta Kwiatowa oraz nie jest jej partnerem biznesowym. Użycie przez nas stwierdzenia Poczta z Kwiatami które to firma Poczta Kwiatowa Sp. z o.o. uważa za naruszenie ich znaku towarowego opisuje jedną z naszych usług mającą na celu sprzedaż bukietów kwiatowych przez Internet. Zaprzestajemy używania określenia Poczta z Kwiatami gdyż nie chcemy aby zaistniało jakiekolwiek podejrzenie, o wprowadzenie potencjalnego klienta w błąd choć naszym zdaniem określenie Poczta z Kwiatami jest możliwe do stosowania obok takich określeń jak: kwiaciarnia internetowa, kurier kwiatowy, dostawa kwiatów, kwiaciarnia online, kwiaty online, pocztowa dostawa kwiatów.
Jeżeli szukają Państwo strony spółki Poczta Kwiatowa to bardzo nam przykro to nie tu.
Natomiast z naszego bloga mogą Państwo dowiedzieć się jak działa usługa: kuriera kwiatowego, kwiaciarni internetowej itp (kiedyś ten artykuł opisywał działanie poczty z kwiatami). Zapraszamy do lektury:

 

Wielu osobom wciąż wydaje się, że zamawianie kwiatów przez Internet jest skomplikowane. Nic bardziej mylnego! Wyjaśniamy jak działa kwiaciarnia internetowa i dlaczego warto korzystać z usług e-kwiaciarni.

Zdarza się, że – z różnych powodów – nie możemy osobiście udać się do kwiaciarni w celu zakupu idealnego bukietu dla bliskiej osoby. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest właśnie kwiaciarnia internetowa.
Zasady działania e-kwiaciarni są tak proste, że z ich usług skorzystać może dosłownie każdy. Wystarczy wybrać bukiet z oferty zaprezentowanej na stronie, dokonać wpłaty i poinformować kwiaciarnię (również drogą elektroniczną) o:
- adresacie przesyłki
- dacie i godzinie doręczenia bukietu
- dołączeniu do bukietu bileciku lub dodatkowego prezentu wybranego w kwiaciarni (nie jest to oczywiście wymóg, ponieważ kwiaty mogą być dostarczone również anonimowo)
I ze strony zamawiającego to wszystko. Teraz natomiast działać zaczyna kurier kwiatowy.

Natychmiast po zaksięgowaniu naszej wpłaty zaczyna działać magia! Jeśli bukiet ma być dostarczony w ciągu 24 godzin, floryści od razu przystępują do pracy (warto podkreślić, że zawsze wykonują wiązankę lub bukiet ze świeżych kwiatów i zgodnie z naszym zamówieniem). Jeśli natomiast data przesyłki jest późniejsza, bukiet przygotowywany jest na krótko przed koniecznością jej doręczenia. To ważne, ponieważ dzięki temu osoba obdarowana kwiatami, otrzyma świeży, pachnący bukiet, którym będzie mogła cieszyć się przez dłuższy czas.
Gdy floryści zakończą pracę, przekazują bukiet (z ewentualnymi dodatkami w postaci bileciku czy zakupionego drobiazgu) kurierowi. Teraz to w jego rękach spoczywa odpowiedzialność za dostarczenie przesyłki na czas.
Dzięki dobrej organizacji kwiaciarni internetowej, Klienci mogą być spokojni, że zamówione kwiaty dotrą do adresata świeże i zostaną doręczone zgodnie z jego życzeniem (w wybranym dniu, a często również o konkretnej godzinie).
Czy mogłoby być prościej? Chyba nie. I z tego względu kurierzy kwiatowi cieszą się coraz większym zaufaniem Klientów i popularnością. Może więc zamiast szukać w pobliżu otwartej kwiaciarni i „na ostatnią chwilę” zamawiać bukiet (który wykonywany w pośpiechu z pewnością nie będzie tak idealny jak ten zamówiony wcześniej w sieci), skorzystać z poczty - kwiatowej dostawy? Wystarczy przecież kilkanaście minut spędzonych przed komputerem, by mieć pewność, że wybrany bukiet zostanie na czas wręczony bliskiej nam osobie. To naprawdę proste i wygodne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie mogą lub nie zdążą osobiście udać się do kwiaciarni w celu wyboru odpowiednich kwiatów okolicznościowych i – co równie istotne – wręczyć ich adresatowi. Kwiaciarnia internetowa w pełni rozwiązuje ten problem!

Baner informujący o zaletach kwiaciarni internetowej Kwiatem Malowane
Baner pokazujący firmy które nam zaufały: TVN Radio Łódz, DHL, DaGrasso,

2021 Internetowa Kwiaciarnia Kwiatem Malowane

Florystyczna Poczta Kwiatowa Dostawa, Łódź, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Konstantynów Łódzki.