Shopping Cart
Kobieta z bukietem w ręce

Dlaczego kobiety lubią dostawać kwiaty?

Zdecydowana większość Pań cieszy się na widok bukietu, a nawet pojedynczego kwiatka, którym zostają obdarowane. I nie ma znaczenia czy otrzymały go one „od święta”, czy też bez konkretnej okazji.

Dlaczego jednak jest to dla nich tak ważne? W tym artykule spróbujemy podać najczęstsze przyczyny, dla których ofiarowywanie Paniom kwiatów jest dla nich tak niezwykle istotne. Zanim jednak spróbujemy rozwikłać tę „zagadkę”, sięgnijmy do źródeł.

Skąd wziął się zwyczaj wręczania kwiatów?

Tradycja ta, przynajmniej w Europie, sięga średniowiecza. W tym czasie władzę sprawował Kościół, który nie był przychylny otwartemu wyrażaniu uczuć, a początkowo nawet... samym kwiatom! Zakochani mężczyźni znaleźli jednak sposób na to, by właśnie za ich pomocą wyznać swojej wybrance miłość.

W epoce wiktoriańskiej kwiaty zaczęły odgrywać dodatkową rolę. Ich wręczanie kobiecie było po prostu elementem świadczącym o nienagannym wychowaniu i stanowiło element savoir-vivre. To także w tym okresie coraz większą wagę przykładano do „kwiatowej symboliki”. Kolor kwiatów, rozmiar wiązanki, a nawet sposób jej wręczenia przez dżentelmena oraz odebrania podarunku przez damę, niosło ze sobą duże znaczenie.

Z upływem lat kwiaty zaczęto kojarzyć z konkretnymi świętami czy wydarzeniami. „Obowiązkowy” goździk czy tulipan na Dzień Kobiet i bukiet czerwonych róż ofiarowanych ukochanej w Walentynki, nikogo już dzisiaj nie dziwi. Kwiatami obdarowywane są też mamy czy babcie – również z okazji ich świąt (Dzień Matki, Dzień Babci). Ale wiązanki czy bukiety stanowią także piękny i wiele mówiący „dodatek” do prezentów imieninowych czy urodzinowych.
I, oczywiście, wręczane są również w rocznicę ślubu! Ofiarowywanie kwiatów może być także sposobem na podziękowanie i wyrażenie wdzięczności, a nawet skuteczną metodą okazania skruchy i przeprosin.

Kwiaty służą zatem przede wszystkim

wyrażaniu swoich uczuć. A dla kobiet jest to szczególnie ważne. Parafrazując chińskie przysłowie, odpowiedni bukiet (niekoniecznie zaopatrzony w dodatkowy liścik) wyraża więcej niż tysiąc słów. Płeć piękna lubi być doceniana i nie świadczy to bynajmniej o narcystycznym uosobieniu kobiet. Są one po prostu spragnione komplementów (co leży w ich naturze), a świadomość, że są obiektem czyjegoś zainteresowania, daje im poczucie spełnienia, dowartościowania i po prostu – poprawia im samopoczucie. Bo, powiedzmy otwarcie: która z Pań nie lubi czuć się, „tą najważniejszą” w życiu swojego partnera? Nieliczne wyjątki tylko potwierdzają powyższą regułę.

Odwrotny skutek można niestety osiągnąć zaniedbując swoją wybrankę – zapominając o jej urodzinach czy imieninach, rocznicy ślubu (którym to wydarzeniom często towarzyszy właśnie wręczanie kwiatów), a nawet o złożeniu jej życzeń z okazji Dnia Kobiet czy Walentynek które, również nieodzownie, wiążą się z obdarowaniem kobiety choć symbolicznym kwiatkiem: znaczącym, jak już wykazaliśmy, wyjątkowo wiele i „mówiącym”: „pamiętam o Tobie”, „jesteś dla mnie ważna”, „bardzo Cię kocham”.

Kwiaciarnia internetowa w Łodzi

zamów kwiaty online

Uszczęśliwienie kobiety bukietem nigdy nie było prostsze

W dzisiejszych czasach, wyjątkowo „zabieganych”, nie trzeba wcale dużego wysiłku, by sprawić kobiecie przyjemność poprzez obdarowanie jej bukietem czy choćby pojedynczą, przystrojoną różą.

Dzięki kwiaciarniom oferującym zamawianie i dostarczanie kwiatów drogą internetową, wystarczy kilka minut! Nie inaczej jest w Kwiatem Malowane – można u nas wybrać jedną z wielu kompozycji kwiatowych przygotowanych przez doświadczonych florystów, a nawet zamówić bukiet indywidualny (w oparciu o przesłaną fotografię lub szczegółowy opis). Warto o tym pamiętać nie tylko „od święta”, ponieważ od uszczęśliwienia ukochanej osoby dzieli nas zaledwie... kilka kliknięć!

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z usług naszej kwiaciarni i zamawiania kwiatów metodą on-line pod adresem https://online.kwiatemmalowane.pl/ Gwarantujemy, że nasze kwiatowe kompozycje sprawią obdarowanej osobie wyjątkową radość. A to jest przecież najważniejsze!

Produkty

Baner informujący o zaletach kwiaciarni internetowej Kwiatem Malowane
Baner pokazujący firmy które nam zaufały: TVN Radio Łódz, DHL, DaGrasso,

2021 Internetowa Kwiaciarnia Kwiatem Malowane

Florystyczna Poczta Kwiatowa Dostawa, Łódź, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Konstantynów Łódzki.